Oturduğunuz evlerin konforlu olması daha iyi bir yaşam sürmenize olanak sağlayacaktır. Günümüzde birçok daire arasından ara kat olanlar tercih edilir. Ara katlar ısı yalıtımı en iyi olan daireler olarak tanımlanır. En üst katla ile zemin arasına bulunan tüm daireler ara kat olarak tanımlanır. Ayrıca bu katlarda nem ve rutubet oranı da oldukça düşük olarak yer alır. Ara kat dubleks ise zemin ile en üst arasında kalan ve iki dairenin birleşmesi ile ortaya çıkan daire türüdür. İki daire birleştirilerek de yapılır. Ayrıca ara katta bulunan dairenin içerisine iç kısımdan merdiven ile çıkılabilecek bir alan yapılarak da elde edebilir. Bu tarz daireler hem görsel hem de kullanım açısından avantajlıdır. Ev sahibi olmak istediğinizde tercih edebilirsiniz.

Ara Kat Dubleks Seçmenin Avantajı

Ev almak istediğinizde ara kat dubleks evleri tercih edebilirsiniz. Yapısı ve kalitesi ile kolay bir kullanım imkanı sunacaktır. Isınma oranları oldukça fazladır. Ayrıca kullanım açısından da önem taşır. İçeriden bir merdiven yöntemi ile kolayca çıkarak kullanım sağlayabilirsiniz. Üst kısmı çocuk odası veya yatak odası olarak kullanabilirsiniz. Bu isteye göre değişkenlik gösterecektir. Ev alacağınız zaman bu tarz bir seçim yapabilirsiniz. Fiyat açısından yüksek olmakla beraber satış yapmak isterseniz de karlı bir oranda işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Ara Kat Dubleks Fiyatları

Konut kredisi ile ev almak istediğinizde bu tarz ara kat dubleks modelleri tercih edebilirsiniz. Bu tarz bir seçim yapmanız daha konforlu bir yaşam sürmenize yardımcı olacaktır. Ev fiyatları bulunduğu konum ve dairenin yapısına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu detaylara vakıf olarak fiyat ortaya çıkacaktır. Bankadan konut kredisi ile bu tarz evlere sahip olabilirsiniz. Birikim yapabilir ve bu evin kalan tutarı içinde kredi kullanabilirsiniz. Bu sayede hayal ettiğiniz eve kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Ara kat tercih etmeniz ısı açısından avantajlı olacaktır. Uzun dönemde faturanıza artı bir değer katacaktır. Bunun için bu detaya dikkat etmeye mutlaka önem verin. Ara kat ayrıca ses açısından da avantaj sağlar.