Ev ihtiyacının giderek arttığı dönemlerde, ev almak için çeşitli yöntemlerin olduğu gözlemlenir. Bireyler, kendi çıkarlarına, ellerinde bulunan maddi birikime, sağlayabilecekleri olanaklara göre; belirli olan yöntemler arasından tercih yaparlar. Bu yöntemlerden bir tanesi ve sağladığı avantajlara bağlı olarak sıklıkla tercih edileni, inşaat firmasından ev satın almaktır. Bu konu ile bağlantılı olarak; inşaat firmasından ev satın almanın sağladığı avantajlar, dezavantajlar, gerekli olanlar nelerdir, gibi konular hakkında bilgi sahibi olunması gerekir.

İnşaat Firmasından Ev Almanın Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

İnşaat firmasından ev satın almanın sağlayacağı çeşitli avantajlar olmakla birlikte, bazı durumlarda kişiler için dezavantaj olabilecek konular da söz konusudur.
Bununla birlikte sağlanan avantajlar şu şekilde ifade edilebilir:
Ev satın almak isteyen bireylerin kiradan kurtulmak için atacağı önemli adımlardan bir tanesidir.
Faiz oranının düşüklüğüne veya hiç olmamasına bağlı olarak faizsiz ev almak için ideal yöntemlerden bir tanesidir.
Henüz inşaat halinde olan evler için satım işlemi uygulandığı için; bu evlere enflasyon değişiklikleri, ev fiyatlarındaki yüksek artışlar yansıtılmaz. Bu sebeple de kişilerin daha uygun fiyata ev almaları sağlanır.
Bu yöntem sayesinde kişilerin kredi ile uğraşmalarına gerek kalmaz. Doğal olarak kredisiz ev alınmış olunur.

Bu gibi avantajların sağlanıyor olması, inşaat halinde ev satın almak isteyen bireylerin bilmesi gereken avantajlardır.
Bu tür durumlar genel olarak kampanyalar sayesinde bireylere sunulur. Güvenilir bir şekilde kampanyalardan faydalanmak amacıyla Birikimevim danışma ofislerine gidilebilir.

İnşaat Firmasından Ev Almanın Dezavantajları Nelerdir?

İnşaat firmasından ev satın almanın sağladığı farklı dezavantajlar olabilir. Bu dezavantajların başında, alınacak olan evin daha sonraki zamanlarda teslim alınması gelir. Acil olarak eve ihtiyacı olan bireyler, inşaat halinde olan evleri satın aldıklarında zorluk yaşayabilirler. Çünkü bu kampanyalarda ev teslim tarihi genel olarak satın alma işleminden belirli bir süre sonra gerçekleşir.

Ayrıca, güvenilir olmayan ve devlet tarafından onaylı olmayan kuruluşlarla işbirliği yapıldığı zaman; kişilerin dolandırılma, para kaybı yaşanması, sağlam olmayan ve gösterildiği gibi olmayan evlerle uğraşmaları gibi sorunlara neden olabilir. Bu sebeple, kampanya düzenleyen kuruluşların güvenilir olmasına önem verilmelidir. Ayrıca, kampanyaların faiz oranlarına dikkat edilmemesi halinde; faizsiz ev almanın avantajı kalmayabilir.