Tahsisat anlam olarak ödenek anlamına gelir. BDDK denetimine giren faizsiz finans sistemleri için ekstra düzenlemeler getirilmiştir. Tahsisata hak kazanılması şartı ile müşterinin birikimlerinin sözleşmeye göre belirlenen finansman tutarının müşteri, mirasçı ya da vekilinin taşıt, konut, işyeri edinmesi amacı ile satıcı durumunda olanlara ödenmesi gereken bedeldir. Yani bir kurum ya da kişiye ayrılmış para tutarıdır. Kredisiz ev ve senetle araba gelir seviyelerine göre müşterilere büyük kolaylık sağlar. Faizsiz finans sistemi yatırım ve birikim yapma anlamında müşterileri yönlendiricidir.

Ev Sahibi Olmak

Düşük gelir ile ev sahibi olmak hayal olmaktan çıkmıştır. Peşinatsız ev almak birikimleri olmayan müşteriler için bir avantajdır. Ev maliyetine göre yapılan ödeme planları ile belirli gruplara dahil olunur. Kura sistemi sonucu sıra geldiğinde istediğiniz yerden ev alma imkânı elde etmiş olursunuz. Taksitlere faiz ödenmez ve vade farkı da alınmaz. Çekilişsiz modeller de tercih edilir. Peşinat istenirse ödenir istenmez ise ara ödemeler yapılır. Böylelikle kısıtlı bütçe ile ev sahibi olma fırsatı yakalamış oluruz. Ev sahibi olmak için mutlaka ayrıntılı bir araştırmanın içerisinde yer almak gerekmektedir. Ancak bu sayede yatırım yapmak konusunda son derece iddialı kazanımlara sahip olmak da mümkün olmaktadır!

Faizsiz Ev Sistemleri

Yatırım yapmak, ev ya da araç sahibi olmak isterken faiz ve vade farkı ödemek istemeyiz. Tasarruf finansman sistemlerinde her düzeyde bütçeye uygun planlar yapılmaktadır.

Çekiliş sistemi belirsizlik getiriyor diye düşünülür ise çekilişsiz modeller de müşteriye alternatif olarak sunulur. Bu sistemde almak istediğiniz gayrimenkulü alma hakkınız vardır. Ödeme sıkıntısı çekilirse sistemden ayrılma hakkı vardır. Sisteme katılırken ödenen organizasyon ücreti dışında birikimlerinizi geri alabilirsiniz.

Taksitle araba alır iken de aynı şartlardan avantajlardan yararlanırsınız. Erken ödemelerle erken teslim alma imkânı elde edebilirsiniz.

Bu çekilişli sistemde bir fayda sağlamaz. İçinde bulunduğunuz grup değişir ise tüm haklarınız yine devam eder bir değişiklik olmaz. Çekilişten son yararlanan kişi olursanız kira yardımı alınır ve yine kazancınız olur.

Faizsiz ev sistemleri söz konusu olduğunda karşımıza birden fazla seçenek çıktığı için bu sistemlere dair mutlaka ayrıntılı bir araştırma yapmalıyız!