Konut kredisi için kişilerin bankalara başvuru yapmadan önce, hangi evlere konut kredisi verilir? Araştırması gerekir. Aksi halde bankalarca kişilerin başvuruları olumsuz yanıtlanacak, bu da kişilerin hem zaman kaybına hem de kredi puanının düşmesine neden olacaktır.

Ev almak herkesin hayalidir. Günümüzde birçok insan oturdukları eve kira ödemek zorunda kalıyor. Bu da kişilerin hem maddi hem de manevi sıkıntı yaşamasına neden oluyor. Birçok insan ev sahibi olmak için alternatif seçenekler arıyor. Kimi bankaları tercih ediyor, kimi ise senetle ev sahibi yapan kuruluşlara yöneliyor. Ancak her iki seçeneğin de dezavantajları olduğu bilinmesi gerekiyor.

Taksitle ev Almak İçin Bankalar Uygun mu?

Taksitle ev alarak hem kira derdinden kurtulmak mümkün olur. Hem de kişilerin birikimlerini değerlendirebilmeleri için yatırım yapmak amacıyla ev satın almaları kolaylaşıyor.

Pek çok insanın bu amaçla başvurduğu kuruluşların başında bankalar geliyor. Faizli finans kuruluşu olan bankalar, her başvuru sahibinin talebini gerçekleştirmiyor. Zira konut kredisi alabilmek için hem müşterinin hem de satın alınacak konutun belirli şartları taşıması gerekmektedir.

Müşterinin kredi notu, geliri ve farklı kredi ödemelerinin yanında konutun yaşı ve iskan durumu da kredi alınmasında etkendir. Çünkü banka kredi karşılığında konutu ipotek altına alır. İpotek konması ise kat irtifakı ya da kat mülkiyeti olmasına bağlıdır. Bunun dışında hisseli ve ipotekli konutlar da bankaların kredi vermeyeceği konutlardır.

Birikimevim ile Ev Almak Kolaylaştı

Birikimevim; faizsiz sistemin önder kuruluşlarındandır. Firma tasarruf finansman faaliyeti sunan firmalar arasından sunduğu kaliteli ve güvenilir hizmeti ile lider durumundadır. Firma; katılımcıların birikimlerini ve tasarruflarını organizasyon ücreti adı altında toplar. İMECE usulü çalışan ve Resmi Gazete’de yayımlanan kanunla yasal bir yapıya bürünen firma, her ay bir katılımcısına hayallerindeki eve kavuşturmaktadır. Ayrıca tasarruf finansman sözleşmesi ile firmaya başvuran kişilerin tüm hakları da güvence altına alınmakta, bu da firmaya olan tercihi artırmaktadır.

Özellikle son zamanlarda Birikimevim sisteminin yatırım yapmak isteyenlere özel alternatif fırsatlar sunduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu noktada şayet bu finans sistemi hakkında nitelikli bir araştırma yapacak olursanız; sorunsuz bir şekilde bu türden hizmetlerden de yararlanabilirsiniz!