İstanbul gayrimenkullerde sürekli yüksek ivmede seyrediyor. Kiraların yüksek olması ile kiracılarda zorlanıyor, yeni ev almak isteyenler de hayallerini başka bahara erteliyor. Son dönemlerde konut fiyatlarındaki ciddi düşüşler ile artık hayaller ertelenmeyecek. Uygun ödeme planıyla hem uyguna ev sahibi olacaksınız hem de faiz ödemeyeceksiniz. Bankalardaki yüksek faiz oranları kiradan kurtulmanıza imkân vermiyor olabilir. Birikim Evim ile kiracıya ev fırsatı doğuyor.

İstanbul’da Ev Fiyatları

İstanbul’da ev fiyatları arzın çok olması ile günden güne azalıyor. Herkesin ev sahibi olması adına devlet tarafından katkı destekleri, birikim katkıları, altın yatırımlarınızın değerlenmesi ve konut fiyatlarının düşmesi ile karlılığınızı artıracaksınız. Her şeyin bir zamanı var ve o doğru zaman şimdi olabilir. Erken konut teslimi avantajlarıyla ev almak artık çok kolay.

Ev Almak İçin Kredi Çekmek Gerekli Mi?

İstanbul’dan ev almanız için konut kredisi kullanmanız tavsiye edilmez. Oldukça yüksek fiyatlara denk gelen konut fiyatları ile ev alma hevesiniz kalmayacak. Her birikiminiz her harcamanız sadece evinize gitmeli. Paranız ve siz değerlisiniz, bu nedenle doğru sistemde ev alabilirsiniz.

Ev Almak İçin Ödeme Yöntemi

Ev almak adına öncelikle istediğiniz evi ve tutarı belirlemelisiniz. Ödeme yöntemlerini inceleyerek en makul gelen ödeme planını çıkarmalısınız.

Ödeme yöntemleri;

  • Ara ödemeli
  • Peşinatlı
  • Peşinatsız
  • Araç peşinatı

Bu ödeme yöntemlerine göre yapacağınız ödemelerle sıra tespiti için sıraya girmeniz mümkün. Yapacağınız ödemelere birikimlerinizi, tasarruflarınızı ve hayallerinizi katabilir, daha kısa sürede ev sahibi olabilirsiniz.

Tasarruflarınızı Kullanmanın Tam Zamanı

Tasarruflarınızı uzun süre artırarak elde ettiğiniz rakamı ev peşinatınız için kullanmanın tam zamanı. Faturalarınızdan, harcamalarınızdan, alışkanlıklarınızdan ve birçok ihtiyacınızdan kısarak oluşturduğunuz küçük tasarruflarınız artık evinizde kullanmak adına oldukça büyüdü. Peşinat vererek daha kısa sürede evinize sahip olursunuz.

İstanbul’dan Ev Alarak Kiraya Verebilir Miyim?

İstanbul’dan alacağınız evde oturma zorunluluğunuz yok. Bu sistemin en güzel yanı banka gibi ipotek koyulmamasıdır. Evinizi teslim aldığınızda kiradan gelen gelirinizle taksitlerinizi ödeyebilir ve evinize neredeyse hiç para harcamamış olursunuz. Bu yöntem faizsiz araba almak kadar karlı bir yatırım.