Kentsel dönüşüm kredisi, riskli yapıda yaşayan vatandaşlara, yeni bir ev sahibi olmak için verilen kredidir. İş yeri, ofisi, evi riskli bir bölgede bulunan vatandaşlar, kentsel dönüşüm kredisinden yararlanabilir. Aynı zamanda riskli yapı da yaşayan vatandaşlar, yeni bir evin sahibi olacağı gibi, kentsel dönüşüm kredisi kapsamında, evini de yeniden inşa ettirebilir. Ancak kentsel dönüşüm kredisine sahip olmak için bir diğer koşul da vatandaşın mevcut riskli evinde en az bir yıldır yaşıyor olması gerekiyor.

Kentsel Dönüşüm Kredisi Ne İşe Yarar?

Kentsel dönüşüm kredisi oldukça yararlı bir kapsamdadır. Özellikle yeni bir ev almak isteyen vatandaşlar açısından, kentsel dönüşüm kredisi oldukça yararlı oluyor. Çünkü hem faiz oranları çok uygun bir şekilde kredi sahibi olacaksınız hem de riskli ve tehlikeli bir yapıdan, bölgeden uzaklaşarak daha güvenli bir şekilde yaşayabileceksiniz. Buna bağlı olarak sahip olduğunuz kredi ile yeni bir evin sahibi olacaksınız. Bu kapsamda sonuç olarak, kentsel dönüşüm kredi hizmetlerinin pek çok alanda işe yaradığını açıkça görmekteyiz. Bizzat ev sahibi olanlar kentsel dönüşüm ile şanslı olduğu gibi kiracılar da bu durum kapsamında şanslı olacaklardır. Bu bağlamda kiracılara da yardım ve kredi konusunda destek verilecektir.

Kentsel Dönüşüm Kredisinin Özellikleri

Hayatımız da ilk hedeflerimizden bir tanesi de yeni bir evin sahibi olmadır. Kiracıya ev kapsamında sahip olduğumuz kiralık evlerden, kendimize ait yeni bir eve sahip olmak, aslında o kadar da zor değildir. Tam da bu nokta da kentsel dönüşüm kredisi, yeni bir eve sahip olmak isteyenler için vardır. Kentsel dönüşüm kredisi ile uygun faizli bir krediye sahip olacağınızı unutmamalısınız.

Her şeyden önce de ev almak konusunda ilk düşüneceğiniz faktör, hangi birim aracılığı ile ev alacağınızdır. Bu kapsamda mutlaka düşüneceğiniz ilk şirket, Birim evim şirketi olacaktır. Çünkü Birikimevim, yeni bir eve sahip olmak isteyenleri ev sahibi yapma konusunda destek sunuyor. Hiçbir zarara ve mağduriyete uğramadan en uygun krediler kapsamında, Birikimevim ile hayallerinizdeki evin sahibi olabileceksiniz.