Kentsel dönüşüm ve bu dönüşüme hangi binaların gireceği yıllardan beri tartışılan ve artık 21.yy. gündemiyle tamamen çözülen bir süreç ve konu haline gelmiştir. 31.05.2012 tarihinde yürürlüğe giren 6306 saylı Afet Riskli Yapıların Yenilenmesi ile İlgili Kanun bir diğer adıyla Kentsel Dönüşüm Kanunu depreme dayanıksız, eski, hasarlı binaları dönüştürmemiz için bizlere fırsat sunuyor.

Kentsel Dönüşümün Önemi

Günümüz itibari ile ev almaya net bütçesi olmayan vatandaşlar taksitle ev alma hayali ile kredi çekmek durumunda kalıyorlar. Fakat yine günümüz itibari ile kredi fiyatlarının dudak uçuklatıcı oranları ila karşı karşıyayız.

Bu durum bizleri farklı ev alma yöntemlerini aramaya sürüklüyor. Deprem kuşağında bulunan Türkiye bu zamana kadar çok fazla can ve mal kaybı yaşamış durumdadır.

Bunun sebebi bazen eskimiş, hasarlı binalar olurken bazen kaçak, ucuz ve mimarsız yapılaşmalar olmuştur.

Bu dönüşümdeki amaç hem can güvenliği hem de değerli vatandaşlara sağlam, dayanıklı ve iyi mimarlarla çalışılmış evler teslim etmektir. Kentsel dönüşüme başvurmak için öncelikle deprem risk raporu alınması gerekiyor. Riskli çıkan binalar üzerine işlemler kısa süre içerisinde başlayacaktır. Kentsel dönüşüm kapsamında yapılan sağlam binalar özellik olarak değişiyor.

Ev Alma Yöntemleri

Biz burada ev alma yöntemleri konusunda revaçta olan ve gayrette tercih edilen, yenilikçi ve vatandaş öncelikli Birikimevim şirketi olarak kaliteden ve profesyonellikten bahsetmek istiyoruz.

Birikimevim; faizsiz, müşterilere en iyi yöntemle mülk edinmeyi amaçlayan şirkettir. Gayrimenkul sahibi olmak isteyen herkes bu şirket ve imkanlarından faydalanabilir.

Kredisiz Ev Nedir?

Kredisiz ev, kredi faizinin maliyetini ortadan kaldırdığından karşımıza en kolay ve en ucuz seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Günümüz ekonomik durumuna göre önceden pek yaygın olmayan bu sistem artık çoğu kişi tarafından tercih ediliyor.

Birikimevim; bu yöntemi küçük ödemelerle, planlı ve programlı bir takip çizelgesiyle takip ediyor, bu konuda müşterilere en iyi rehber oluyor. Bu ev alma şeklinde peşinat, faiz, vade farkı ve herhangi bir yüksek taksit şekli bulunmuyor. Aksine müşterilerimizin kolayca ve en kısa sürede ev sahibi olması öncelikli amaç olarak geçiyor.