Konut alırken en sık başvurulan yollardan bir tanesi de banka kanalı ile birikim yapmaktır. Bankaların birikim ile size sunduğu birçok yol sonunda konut kredisi çekmeniz durumunda ortadan kaybolacaktır. Şartları sağlamanız, onay almanız ve buna bağlı olarak da faiz ödemesi yapmanız gerekir. Faizle alakalı olan ödemelerin tamamlanması ise anapara ödemesinden daha önce gerçekleşir. Bunun için ileride kapatılması evinizin anaparasından indirim yapılmasını da engeller. Konut hesabı açmak biriktirmek için iyi bir yol olarak görülmesine karşılık genel anlamda farklı yolların olduğunu da bilmek gerekir.

Konut Hesabı Nedir?

Birçok ev sahibi olmak isteyen insan faizsiz ev alma noktasında neler yapabileceğini düşünür. İlk adım olarak da konut hesabı açmak ister. Bu hesaba otomatik ödeme talimatı vererek gelirinin bir kısmını buraya aktarmanız sağlanır. Böylece zorunlu bir biriktirme süreci başlamış olur. Konut hesabı olmasından dolayı devlet destekli olması da sağlanabilir. Ama devlet desteğini almak için de belli şartları yerine getirmek gerekecektir.

Nasıl Birikim Yapılır?

Yatırımcılar faizsiz ev için Birikimevim ile anlaşmaya vardıklarında kolaylıkla bunu yapabilirler.

Bankadan hesap açılmasına veya işlem yapılmasına gerek olmadan faiz sorunundan kurtulabilirsiniz:

  • Faiz ödenmez
  • Ödemeleri belirleme şansınız olur
  • Ödemeleri belirlediğiniz süreye yayabilirsiniz
  • Teslim tarihinde paranız verilir
  • Paranız güvende altındadır

Bu nedenlerden dolayı banka ile uğraşmak yerine sisteme üye olmaya karar vermek daha doğru bir seçenek olacaktır. Taksitleri ödemek zorunda hissetmek zorunlu bir şekilde yatırım yapmanız anlamına gelir.

Üye Olmak İçin Ne Yapılır?

Üye olmak için en yakın şubeden bilgi alınması yeterli olur. Alınan bilgilere göre belirlenen anapara üzerinden taksitler ayarlanır. Ödemeler bütçenize uygun olacak şekilde ayarlanır. Emekli, çalışan, ev hanımı veya başka bir iş yapmanız da katılım için engel değildir.

Ev Ne Zaman Alınır?

Sözleşme yapılırken kura çekilmesi için tarih verilebilir. Bir başka seçenek ise erken teslim ve sabit zamanda teslimat kampanyalarıdır. Ne zaman ödeme yapılacağı en başından bellidir. Verilen tarihte ödemeniz yapılır.