Ev almak, kiradan kurtulmak elbette ev sahibi olmayanların öncelikli listesinde yer almaktadır. Ancak ev almak için yeterli birikimi olmayanlar bankaların veya inşaat firmalarının uygulamış oldukları faizler sebebi ile ev alma hayallerini sürekli ertelemek zorunda kalıyorlar. Peki, faiz ödemeden kiradan kurtulmak mümkün müdür? Kredisiz ev hayalini gerçek kılan kurumlar var mıdır?

Faizsiz Ev Almak

Kiradan kurtulmak için kredisiz ev alma hayali kuran herkesin aradığı Birikimevim gibi faiz ödemeden sadece almak istediğiniz evin bedeli karşılığını ödediğiniz bir havuz hesabı sistemi ile çalışan kuruluşlar sizi kiradan kurtarmak ve kendi evinizde yaşamanızı sağlamayı amaçlamaktadırlar.
Peki, bu havuz sistemi nasıl işlemekte ve ne zaman ev sahibi olmanızı sağlamaktadır?

Faizsiz ev almayı sağlayan bu kuruluşların işleyiş biçimi kısaca anlatılırsa dar veya sabit gelirli olup hiç birikimi olmayan veya birikimi var ancak ev almaya yeterli olmayacak olan insanların kategorilere ayırarak sistem içerisinde yatırabilecekleri katkı payları ile ( bütçenizden ayırabileceğiniz para ) kura sistemi kullanarak dahil olduğunuz gruptaki kişilere sırasıyla ev almayı amaçlamaktadırlar.
Eğer belli bir birikiminiz var ise bunu peşinat olarak kabul ederek sizi kura sistemine dahil etmeden hayalinizdeki evinize hemen yerleşmenizi ve böylelikle hiç sıra beklemeden direkt kendi evinize yerleşmenizi sağladığını bilmekte de fayda vardır.

Ev Almak İçin Faiz Ödemek Şart Mı?

Banka veya Birikimevim gibi faizsiz ev almanızı sağlayan kuruluşları karşılaştırdığınız da bankadan uygun faizli kredi kullansanız dahi geri ödeyeceğiniz paranın ev alırken kullandığınız bakiyenin neredeyse iki katı kadar bir tutar olduğunu basit hesaplayıcılar ile görebilirsiniz oysa kredisiz ev alma olanağı tanıyan bu kuruluşlar bu paranın cebinizde kalmasını sağlamak sizin ve ailenizin bütçenizden daha az para çıkarak hayalinizdeki evinize ulaşmanızı mümkün kılmaktadır.

Konut Kredisi Gerekli Mi?

Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmaktan çok daha fazla avantaj sağlayan bu kuruluşlarda ki müşteri temsilcileri ile görüşerek sizin bütçenize ve ödeme yapacağınız miktardaki kişi sayısı gibi konu hakkında aklınıza takılan tüm konuları görüşerek size sunacağı avantajlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Böylelikle kıyaslama yapabilir konut kredisi kullanarak mı yoksa faizsiz ev alma sistemine mi katılmak sizin için daha avantajlı olacaktır karar verebileceksiniz.