Yatırım yapmak için birbirinden farklı yollar bulunur. Bunlar arasında en çok dikkat çekeni ise ev almaktır. Hem yatırım hem de birikim amacıyla ev almaya karar vermek yerinde bir karar olacaktır. Sadece dikkat edilmesi gereken detaylara en başından önem vermek gerekir. Evi alırken maliyetlerinizi azaltmak yatırımın en başından kazançlı olmasına neden olur.

Bunun için en doğru sistemi bulmak ve hemen üye olmak gereklidir. Bankadan kredi almadan ev sahibi olmak adına girişimde bulunmak faiz ödeme yükümlülüğünden kurtulmanız anlamına gelir. Evi alma yönteminiz kadar ev seçiminde bulunmak da oldukça önemlidir. Araştırmalarınız size en iyi yatırım yolunu gösterecektir.

Faiz Olmadan Yatırım

Faiz ödemeleri olmadan yatırım yapmak isteyenler Birikimevim sistemini deneyebilirler. Denemeye başladıklarında ev alırken en başından karlı bir yatırım yaptıklarını fark ederler.

Çünkü:

  • Faiz ödemesi yoktur,
  • Ek ödemeler çıkarılmaz,
  • Zamanında eviniz teslim edilir,
  • Ödemeler sizi zorlamaz,
  • Zaman ve ödeme detaylarına karar verebilirsiniz.

Bu nedenlerden dolayı faizsiz ev seçeneği en mantıklı yatırım kararlarının başında gelecektir. Bir sonraki aşama ile teslimattan doğan kardır.

Erken Teslimin Kazancı

Sisteme kayıt olduktan sonra faizsiz ev alma konusunda en kazançlı kararı verdiğiniz kesinleşmiş olur. Evinizi alacağınız tarih önceden belli olduğu için kirada olmanız halinde kiranızın ne zaman biteceğini kesin olarak bilirsiniz. Kiranız bitmeden evinizi araştıracak zamanınız olur ve bu sayede en karlı yatırımı yapmanız için fırsat elde etmiş olursunuz.

İkinci Konut Karı

Bir başka kazanç ise evinizin var olması durumunda ikinci bir ev için yatırım kararı almanızdır. Evinizi kiraya vererek kira kazancının üzerine eklediğiniz az miktardaki ödeme sayesinde kazançlı bir yatırım yapabilirsiniz. Yaptığınız yatırım sonucunda kiracınızla birlikte bir ev daha almış olursunuz.

Evin Değerinin Katlanması

Evi alırken faiz ödemesi sorunu ile karşı karşıya kalmadığınız için kazançlı bir yola girersiniz. Aldığınız evin yatırım değeri yüksek bir bölgede olması durumunda ise fiyatları daha da artacaktır. Bundan dolayı kazancınız daha da artar. Bu durum da ev almanın karlı yatırım olduğunu kanıtlar.