Taksitle ev almak için faizsiz sistem mantıklı bir çözüm olsa da bu tarz kuruluşlarca müşteriye imzalatılan tasarruf finansman sözleşmesi nedir ve riski var mıdır soruları insanları tereddüte düşürüyor.

Kira sıkıntısı yaşamamak için ev almak isteyenlerin genel olarak tercihi, banka kredilerinden yana oluyor. Birçok insan ev sahibi olmak için bankalara başvurmaktadır. Ancak bankaların faiz sistemiyle çalışan bir finans kuruluşu olduğu unutulmamalıdır.

Haliyle ev satın almak için her ay ayrılacak tasarrufun yeterli gelemeyeceği bilinmeli ve ona göre bu tarz kuruluşlar tercih edilmelidir.

Kredisiz Ev Almanın Alternatif Seçenekleri Nelerdir?

Kredisiz ev alabilmek mümkün müdür? Genel olarak bu cevabı arayanlar; ya bankalardan ret cevabı alan, ya da banka faiz oranlarının yüksekliği nedeniyle bu tarz kuruluşları tercih etmeyenlerin cevap aradığı bir sorudur.

Senetle ev almak bir seçenek olarak tercih edilebilir. Ancak, senedin başka kişilere devredilebileceği riski unutulmaması gerekiyor.

Herhangi bir ödemede aksaklık ya da gecikme durumunda ise tıpkı bankaların evi satabilme yetkisi olduğu gibi bu tarz kuruluşların da senetleri devir yetkisi olduğu unutulmamalıdır. Her durumda kişi mağduriyeti kaçınılmaz olacaktır. Oysaki tasarruf finansman faaliyeti kapsamında hareket eden kuruluşlar ile kredi çekmeden ev ya da araç sahibi olunabiliyor. Yeni nesil faizsiz finans firmaları arasında yer alan Birikimevim her zaman profesyonel çözümler konusunda da etkili bir düzeyde hizmet sunmaktadır!

Birikimevim Nasıl Çalışır?

Birikimevim ev ya da araç satın almak isteyenler için en doğru seçenektir. Firma; kendisine başvuran müşterilerin birikimleri ve tasarruflarından oluşan organizasyon ücretini tasarruf fon havuzu içerisinde biriktirir. Tahsisat yani kişilerce kuruma ödenen ve karşılığında firmanın gerekli koşulları yerine getirmesi, bir sözleşme ile belgelenir.

Tasarruf finansman sözleşmesi olarak adlandırılan bu belge ile her iki tarafın hakları resmi olarak güvence altına alınmaktadır.

Böylece kiracılıktan kurtulmak ya da yatırım yapmak amacıyla ev almak çok daha güvenli hale gelmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında tasarruf finansman sözleşmeleri konusunda farklı seçeneklerin karşımıza çıktığını ifade edebiliriz. Özellikle Birikimevim, etkili bir yatırım yapmak istediğinizde sizlere mükemmel fırsatlar sunmaktadır!